زيباسازي منظر شهري با کاشت ۲۲ هزار و ۴۰۰ مترمربع گل فصلي

کد خبر: 82491 تاریخ انتشار: 1400/07/12 11:28:57
نمایش: 51
اخبار
۲۲ هزار و ۴۰۰ مترمربع گل در بلوار ها، ميادين و پارکهاي سطح شهر توسط سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداري شهرکرد کاشته شد.
به نقل از روابط عمومي سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداري شهرکرد؛ مهندس سيدرضا هاشمي رئيس سازمان گفت: از ابتداي امسال تاکنون، ۲۲ هزار و ۴۰۰ مترمربع از باغچه هاي بلوار ها، ميادين، رفيوژها، تقاطع هاي هندسي و پارکهاي سطح شهر کندوکوب و با گونه هاي مختلف گلکاري گرديد.

وي افزود: گونه هاي بهاره و تابستانه اعم از جعفري، آهار، اطلسي ايراني و ژاپني، مرواريد، ميمون، ابري، هميشه بهار و آشلانتوس کاشته شد.

مهندس هاشمي اظهار داشت: اين اقدام با  ۶۳ هزار و ۹۵۳ گلدان گل در پارک شهر، پارک ملت، پارک لاله، پارک بوستان مادر، ميدان معلم، ميدان شهدا، ميدان انقلاب، ميدان رسالت، ميدان ولايت، بلوار ۱۷ شهريور، کوي پليس، و ورودي شرقي شهر و ....انجام شده است.

وي اضافه کرد: عمليات کاشت گل هاي فصلي هرساله متناسب با شرايط آب و هوايي در سطح بوستان ها، ميادين و بلوارهاي اصلي انجام مي شود که با توجه به ظرافت و تنوع رنگ، زيبايي و جلوه خاصي به سيماي شهري مي بخشد.

مهندس هاشمي از شهروندان خواست: در راستاي حفظ زيبايي سيما و منظر شهري در مراقبت از گل ها و عدم عبور و مرور از باغچه هاي فضاي سبز شهري با اين سازمان همكاري كنند.

 

افزودن دیدگاه